ChemLINE
  • Chem Line
  • Chem Line
  • Chem Line

Çok yüksek gerilmelere ve çok uç kimyasal saldırılara ve aşınmalara dayanmıştır. Slioxirane kaplama ve astarlarının en zorlu çalışma koşulları altında, en aşındırıcı kimyasallara dayanımdan, donma altı sıcaklıklarda sıcak boru hatlarının elleçlenmesine kadar uygulamada başarısı dünya çapında kanıtlanmıştır.

On yıldan daha uzun bir süre, Siloxirane (şimdiki ChemLine), çok yüksek gerilmelere ve çok uç kimyasal saldırılara ve aşınmalara dayanmıştır. Slioxirane kaplama ve astarlarının en zorlu çalışma koşulları altında, en aşındırıcı kimyasallara dayanımdan, donma altı sıcaklıklarda sıcak boru hatlarının elleçlenmesine kadar birçok uygulamada başarısı dünya çapında kanıtlanmıştır.

Chemline - Tek coating-Birçok market

Advanced Polymer Coatings’in ChemLine® kaplama markası, yüksek performanslı korozyon koruması sağlar. Bu kaplamalar, birçok aşındırıcı kimyasala karşı mükemmel dayanım sağlamak üzere, patentli polimer teknolojisi kullanılarak tasarlanmıştır.

Bütün ChemLine® kaplamaları güçlü asitler,alkaliler,gazlar ve solventler dahil olmak üzere, aşındırıcı kimyasal maddelere karşı dayanım sağlar.Üstün bağ dayanımı ile çelik alt tabakalara ve betona tutunma özellikleri vardır.Geçirgen olmayan film, yük emmeyi en aza indirir ve içerik saflığı sağlar.Ayrıca aşınma ve yenmeye karşı,darbeye karşı dayanıklılık ve eşsiz esneklik sağlar.Buharla temizlenebilir ve sahada onarımı yapılabilir.Chemline ürünü FDA 21 CFR 175.300’e uygundur.260 C’e kadar yüksek sıcaklık dayanımı ve -40 C ila +400 C’ ye kadar ısıl şok dayanımı vardır.

 Advanced Polymer Coatings, korozyon ve kimyasal saldırı hasarına karşı koruma sağlayan ve gerek karada, gerekse denizde güvenli kimyasal depolaması ve taşıması sağlayan özel kaplamaların geliştirilmesinde dünya lideridir. Şirket merkezi, dünyanın öncü polimer araştırma merkezlerinin ve test tesislerinin kalbinin yakınında Avon, Ohio, ABD’de bulunmaktadır.

APC, faaliyetine ilk olarak, havacılık sektörü için yüksek sıcaklık performanslı kompozit parçalarda, emprenye parçalarda ve kaplamalarda kullanılan çapraz bağlı organik – inorganik bir polimer olan Siloxirane®’ı geliştirerek başlamıştır. Bu üstün polimer, ileri taktik füzeler, uçak parçaları, uzay donanımı, ordu donatım, elektronik ve diğer performans uygulamaları için çok çeşitli üksek parça şartlarında istenmiştir.

APC, tasarlanan polimerlerden sağlanan başarıya dayanarak, vinil ester, epoksi, kauçuk, fenolik ve paslanmaz çelik gibi geleneksel koruyucu kaplamaların ve astarların korozyona karşı yetersizliklerine daha iyi çözümler geliştirilmesine özellikle odaklanarak, başka sektörlerdeki problemleri çözmeye girişmiştir.

Endüstriyel kaplama sektörü için APC, oldukça düşük VOC’larla %97 katı olan eşsiz yüksek performanslı kaplamalar sağlamak için, patentli Siloxirane® polimerini ChemLine® kaplama markasına dahil etmiştir.

ChemLine® kaplama sistemi, korozyon dayanımını önemli ölçüde arttırır ve ürün saflığını korur. Uygulamadan sonra ChemLine®  ısı ile kürlenir bu ise polimerlerin, epoksi ve vinil esterler için 4’lü 784 çapraz bağlı, sıkı dokunmuş, oldukça yoğun, 3 boyutlu moleküler yapı halinde birbiri ile çapraz bağlanmasına yol açar. Ayrıca, diğer kaplamalardan farklı olarak ChemLine®  bir eter (karbon – oksijen – karbon) bağı üzerinden çapraz bağlanır. Bu, hidroliz ve asit saldırısına bağlı yüksek hidroksil grubu konsantrasyonlarını (epoksilerde bulunan) ortadan kaldırır ve ester gruplarının oluşmasını (vinil esterlerde bulunan) önler. 

ChemLine®‘ın sert ve düz yüzeyi, çeşitli sıcaklıklarda bütün korozif asitlerin, alkalilerin, solventlerin, gazların ve malzemelerin %98’ine dayanır. 500°F (260°C)’ye kadar sıcaklık dayanımı özelliği ile, uç korozyon ve erozyona karşı oldukça etkilidir. ChemLine® birçok işlevi gerçekleştirir; cihaz altyapısının sızıntı ve korozyona karşı korunması ve ilgili olduğunda, ürün saflığını korumak için, içinde bulunan kimyasal ve/veya başka sıvıların korunması.

ChemLine® ‘ın özel kimyasal ihtiyaçlarını nasıl karşıladığı hakkında net bilgiler sağlamak için 5,000’den fazla kimyasal ve fiziksel test yapılmıştır. Ayrıca, kapsamlı testler ve taşımacılık ve depolama ve işleme tesislerine uzun yıllar verilen hizmet, ChemLine® ‘ın paslanmaz çelik ve epoksi ve çinko esaslı kaplamalardan daha üstün olduğunu ortaya çıkarmıştır. ChemLine® kaplamaları ayrıca, mükemmel bağ dayanımı ve tutunma sağlar.

Günümüzde ChemLine® uzun bir başarı geçmişi ile çok çeşitli piyasalara hizmet vermektedir ve en zorlu çalışma koşullarında kendisini kanıtlamıştır. Karayolu, demiryolu ve denizyolu ulaştırma sektöründe ChemLine®, taşıma sırasında kimyasal saldırısına ve pelet ve kristallerin aşındırıcı özelliğine dayanarak, aşındırıcı kimyasallar için eşsiz bir taşıma kapasitesi sunar.

Kimyasal Proses Sektöründe ChemLine® değerli varlıklarını korumak için, kimyasal işlemcilere korozyon çözümleri sunmaktadır. ChemLine® kaplamaları, astardan sızmaya izin vermez, böylece, tehlikeli kimyasalların yapısal korozif özelliğine karşı koyarak cihazı ve yapıları korur. Petrol Üretim ve Arıtma Sektöründe ChemLine® kaplamaları, çalışma ortamının işçinde ve çevresinde birçok uygulamada kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Tank Depolama ve Terminal Operasyon Sektöründe ChemLine kaplamaları, tankların korozyon ve kimyasal saldırısına karşı sağlamlığına ve uzun ömürlü olmasına yönelik bir yatırım olarak görülmektedir. Bütün dünyada tankların içinde depolanan binlerce farklı asit, alkali, solvent ve başka sıvılar olduğu için, korozyonu önlemek için bu tankların iç kısımlarının doğru kaplama sistemi ile astarlanması, tank için uzun hizmet ömrü sağlamak ve içindeki kimyasalın saflığını korumak için zorunludur

ChemLine® kaplamalarının etkili olduğu diğer uygulamalar arasında; çamur tankları, borular, gaztemizleyiciler, FGD üniteleri, bacalar, kanallar, torba torbalı süzgeç odaları, tanklar, hendekleri çukurlar, hazneler, durultucular, tali depolama alanları, reaktörler, yapı çeliği, sıcak çelik yapılar ve buhar boruları, temiz odalar, zeminler, demiryolu araçları ve besleme arabaları bulunmaktadır. Çıkıntılar, çatlaklar, ek yerleri ve kaplama ve küçük deliklerin onarımı için ChemLine® kalafat, macun ve yama kitleri verilmektedir.

ChemLine® için diğer bir önemli bileşen, iyi bir uygulama ve ısı kürü sağlamaktır, dolayısıyla Advanced Polymer Coatings, bütün ChemLine® kaplama ve ürünleri için ayrıntılı uygulama ve kür tavsiyeleri vermektedir. 

Her APC inovasyonu, üretim deneyiminden de beslenmektedir. ABS Quality Evaluations, Inc. tarafından APC’ye 3 yıllık ISO 9001:2008 standardı belgesi verilmiştir. Belge; “son teknoloji tasarlanmış, yenilikçi polimer esaslı kaplama ve reçine imalatçısı” yazmaktadır.

ABS QE’nin ISO 9001 programı, şirketlerin iş ekonomilerini iyileştirebilmelerinin temelini sağlar. ISO belgesi, bütün dünyada bütün faaliyet alanlarımızda sürekli iyileştirmeye olan taahhüt olarak kabul edilmektedir. ISO belgesinin alınması, bütün dünyadaki müşterilerimize kaliteli ürünler üretmede APC’nin sürekli yüksek standartlarını göstermektedir. ISO süreci, şirketi arttırılmış performansa doğru sekiz kalite yönetim ilkesinden geçirmiştir. Bunlar, müşteri odaklı faaliyeti, her seviyedeki kişileri dahil eden APC organizasyonu içinde liderliği, bir süreç olarak yönetim faaliyetlerini, hedeflere ulaşmak için bir sistem olarak, birbiri ile ilişkili süreçlerin tanımlanması, anlaşılması ve yönetilmesini, APC performansını sürekli iyileştirmeye çalışmayı, etkin kararları almak için tarafsız verileri kullanmayı ve bütün kurumların yararına, APC tedarikçileri ile yakın işbirliği yapmayı kapsar. Bu başarı, ChemLine® kaplamaları ile ilgili çalışan bütün taraflara yarar sağlamaktadır.