Bizden Haberler

Çin’in Qingdao şehri merkezli Shandong Shipping şirketi, Advanced Polymer Coatings ile çalışmayı seçti. Şirket, sekiz adet 50.000 DWT yeni yapı MR ürünü/kimyasal tankerleri serisi için yüksek performanslı kargo tankı kaplama sistemi MarineLINE®️’ı tercih etti.

Yeni tankerlerin yapımı bu yılın sonunda New Times Shipbuilding Co Limited Şirketinin Jingjian şehrindeki Xingang limanında start alacak ve 2021’de 8 tankerin yapımı tamamlanana kadar sürecek. Her gemi 20 kargo tankına ve slop tanklarına sahip olacak.

8 geminin her biri Shell tarafından kiralanacak; ve dünyanın birçok bölgesindeki müşterileri için Shell’in çeşitli kimyasal ürünlerini ulaştıracak. Projenin adı ‘Shell Project Solar’ olacak.

Marineline Türkiye Genel Müdürü Kapt. Koray Karagöz’den aldığımız bilgiye göre tankerlerin sahibi ve işletmecisi Shandong Shipping, tersanesi New Time Shipyard olacak ve tankerler SHELL tarafından kiralanacak.

Kapt. Koray Karagöz hem SHELL’in, hem de Shandon Shipping’in bu 8 adet 50,000 dwt’lik projede kargo tanklarının MarineLINE®️ ile kaplamasının sebebini uzun vadeli performansı,çok çeşitli agresif yükleri taşıyabilme kapasitesi, yükler arasında geçiş kolaylığı ve herhangi bir kısıtlama olmaması,yüzey pürüzsüzlüğü ve neredeyse geçirimsiz bir yüzey sağlayan polimer bazlı benzersiz bir formülü ile çevre dostu kolay ve hızlı tank temizliği yapılabilmesi olarak sıraladı.

Kaynak: http://www.denizcilikdergisi.com/denizcilik-gundem-haberleri/shandong-shipping-de-marinelinei-secti/